2021.06.22 godz. 17:39 Kraków, Małopolskie

list gonczy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, prosze o porade.Dziewczyna jest poszukiwana listem gonczym w Polsce za oszustwa finansowe. Dziewczyna jednak jest za granica w panstwach ue, nie ma z nia kontaktu ani rodzina ani znajomi by ja poinformowac. Jezeli ona nie skontaktuje sie z nikim, a nie wiedzac o tym, ze jest wyslany za nia list gonczy, bedzie zalozmy odnawiac dowod osobisty za 5 czy 7 lat to jakie groza jej konsekwiencje. Czy wyslany list europejski zlokalizuje ja jesli bylaby zatrudniona w ktoryms z krajow ue? Co robic jesli nikt z Polski nie ma z nia kontaktu. Pisze w imieniu jej mamy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 20:07

Z dużym prawdopodobieństwem zostanie zatrzymana na lotnisku. Jeśli wydany został ENA to nawet na zagranicznym lotnisku.