2024.02.01 godz. 18:05 Piła, Wielkopolskie

Czy trzeba odpisać się od spadku?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Prosze o poradę.Kuzyn męża narobił długów i zmarł.Czy mąż musi odpisać się od spadku i czy nasze niepełnoletnie dzieci też muszą to zrobić? Czy przyjdzie nam powiadomienie o tym?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 22:04

Dzień dobry, należy sądownie lub notarialnie stwierdzić nabycie spadku, tj. albo odrzucić spadek, albo przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza (z ograniczeniem długów) lub przyjąć bez ograniczenia. Pozdrawiam,