2023.11.02 godz. 14:29 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Szantaż

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Proszę o poradę prawna odnośnie szantażu ze strony osoby z która prowadziłam konwersacje od kwietnia 2023r. Mężczyzna ten nagrywał bez mojej zgody video rozmowy którymi mnie szantażuje. Próbuje blokować go na każdej możliwej platformie społecznościowej ale ciagle zakłada mowę konta. Proszę go aby przestał do mnie pisać i informuje ze nie wyraziłam zgody na nagrywanie video rozmów. Czuje się szantażowana i prześladowana. Prawdopodobnie pisze on z fikcyjnych kont od początku dlatego nie mogę ustalić jego prawdziwej tożsamości. Czy jest możliwość wyciagnięcia jakiś konsekwencji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2023 17:06

Wyglada to na stalking. Można złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie. Warto skorzystać w tej sytuacji z pomocy prawnika
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)