2023.03.27 godz. 19:04 Warszawa, Mazowieckie

Podział majątku kilka lat po rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, proszę o poradę w sprawie podziału majątku. Otóż przy okazji rozwodu pięć lat temu, podzieliliśmy majątek, oprócz działki. Na rzeczonej działce stoi dom w stanie surowym. Teraz chcemy się tym podzielić, ale nie wiemy, na jakich zasadach, a nie ma zgody między nami. Czy podział robi się na podstawie aktualnej wartości, czy też może wartości z dnia rozwodu-jak ją ocenić? Myślimy o podziale terenu na pół (wtedy na jednej części będzie dom) i spłacie drugiej stronie 1/2 wartości domu. Trzeba brać rzeczoznawcę do wyceny? Jakieś dodatkowe warunki spełnić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 12:48

Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)