2022.10.17 godz. 09:52 Gostyń, Wielkopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry,proszę o udzielenie informacji w sprawie o alimenty.Mój syn w lutym tego roku skończył 13 lat ,sama go wychowuje od 11 lat ale dopiero teraz zdecydowałam się na alimenty.Mam dużo pytań ale najważniejsze czy syn musi się widywać z ojcem mając 13 lat?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 17:39

Dzień dobry. Zgodnie z art. 113 § 1 KRO niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dzieci mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. Biorąc pod uwagę treść tego przepisu należy zauważyć, iż mówi on o OBOWIĄZKU. Brak kontaktów dziecka z ojcem, rozumiany był jak utrudnianie kontaktów i często dochodziło do ich egzekucji. W grę wówczas wchodziły kary pieniężne itd. Obecnie sytuacje uległa sporej zmianie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)