2023.10.10 godz. 11:49 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Spadek po babci

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Proszę pana ja mam tylko pytanie. Posiadam dwójkę dzieci, które muszą odrzucić spadek po mojej babci. Jesteśmy z matką dzieci po rozwodzie. Matka dzieci złożyła wniosek do sądu o odrzucenie spadku przez dzieci. Jednakże otrzymała list, że sąd potrzebuje wyrażenie przeze mnie zgody, ze ja to akceptuje że dzieci się zrzekają. Czy mógłbym prosić tylko o poradę jak taka zgodę napisać? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 16:11

Wszystko powinno być napisane w piśmie z sądu oraz w pouczeniach. Jeśli potrzebuje Pan pomocy w sporządzeniu takiej zgody proszę o kontakt kancelaria@poradca.pl