2020.04.06 godz. 20:06 Nysa, Opolskie

Tarcza antykryzysowa.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry ,prowadzę od 2011 r jednoosobową działalność gospodarczą ,chciałbym się dowiedzieć z jakiej pomocy mogę skorzystać z tzw tarczy antykryzysowej. Czy mogę,jakie,w jaki sposób i do kiedy złożyć wnioski Mój przychód za miesiąc luty 2020 to 14600 ,przychód za marzec to 8000 Przychody analogiczne za 2019 rok to 36000 i 14700.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2020 22:04

Dobry wieczór, według Pana opisu na ten moment możliwe będą zwolnienie ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj oraz jednorazowe świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł lub 1300 zł przy rozliczaniu podatku kartą podatkową i zwolnieniu z VAT. Zwolnienie ze składek poprzez wniosek RDZ do ZUS do 30 czerwca, choć nadal składa się dokumenty rozliczeniowe. Polecam złożenie wniosku od razu żeby mieć to z głowy. Świadczenie postojowe na wniosek RSP-D do ZUS. Też nie ma co czekać. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)