2022.03.10 godz. 09:18 Sosnowiec, Śląskie

Kwota wolna od zajęcia przez komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , Pytanie do Państwa i ogromna prośba jaka jest możlia zajmowana kwota przez komornika. W tym miesiącu otrzymają niską pensję wg. mnie dostałam za mało pensji tzn. za duża kwota została przekazana na rzecz zajęcia komorniczego. Nadmieniam ,że zajęcie nie tyczy się postępowania alimentacyjnego. Pensję jaką otrzymałam tj. 2008 zł netto po odliczeniu wszystkich składek. Czy wolna kwota od potrąceń w 2022 roku nie wynosi 2257 zł ? W rachunkowości w moim zakładzie pracy pracownik upiera się ,że pensja została obliczona prawidłowo. Moja pensja brutto wynosi 4263 zł Bardzo proszę od

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:16

Obniżona kwota wynagrodzenia może wynikać z nowych przepisów podatkowych. Wpływają one na wysokość kwoty zwolnionej spod zajęcia. Kwota zwolniona spod zajęcia powstaje po odliczeniu od kwoty wynagrodzenia brutto składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)