2021.03.18 godz. 09:13 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odrzucenie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Rok temu zmarł brat ojca. Raczej nie miał żadnych aktywów (nieruchomości, auta itp.), jesteśmy za to przekonani, że miał długi. Był rozwiedziony. Jego dzieci i wnuki odrzuciły potencjalny spadek po nim. Teraz dowiedziałam się, ze mój ojciec i jego siostra również odrzucili spadek u notariusza. Czy to oznacza, że ja też muszę go odrzucić w określonym czasie, czy nie ma takiej potrzeby i mogę go odrzucić dopiero w momencie jak pojawi się jakiś wierzyciel? Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2021 18:57

Spadek trzeba odrzucić w terminie 6 miesięcy od dnia dowiedzenia się o tym że jest się możliwym spadkobiercą. Dla Pani ten termin biegnie od dnia odrzucenia spadku przez Pani tatę, gdyż dzieci rodzeństwa zmarłego są kolejnymi w kolejce dziedziczenia.