2022.10.25 godz. 12:47 Łódź, Łódzkie

Jak załatwić sprawę z ojcem dzieci.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Rozeszlam się z ojcem dzieci.. Ojciec dzieci nie chce mi pomagać nie chce także brać dzieci. W ostatni weekend miał zabrać dzieci ale syn nie chciał więc nie przyjechał po czym okazało się że poszedł pić ze swoją kochanka. W niedziele nie stawił się o umówionej porze ponieważ nie miał czas gdyz spędzał czas z kochanka. Malo tego całował się z nią na oczach 6 letniego syna. Nie mam meldunku i mieszkania mieszkam chwilowo u siostry co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2022 20:22

Dzień dobry. W mojej ocenie najrozsądniejszym i kluczowym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie wniesienie powództwa o alimenty na dzieci. Dodatkowo warto zawnioskować o ustalenie miejsca zamieszkania dzieci przy każdorazowym miejscu zamieszkania matki, a także postarać się o ustalenie sposobu oraz zakresu kontaktów. Ewentualnie, jeżeli ojciec dziecka naprawdę nie wywiązuje się ze swoich obowiązków można wnosić o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Natomiast bardzo wiele zależy od detali i indywidualnych okoliczności dotyczących konkretnej sytuacji. Pozdrawiam.