2020.09.10 godz. 13:03 Warszawa, Mazowieckie

Apelacja od wyroku sądu || instancji.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Sąd 1 instancji wydał wyrok w sprawie karnej. Apelowałem do 2 instancji .Niedługo rozstrzygnięcie. Jeżeli nic się nie zmieni , to czy apelacja do sądu apelacyjnego wstrzymuje nadal sprawę i jej wyrok czy już wiąrze skutek wykonania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Wrz 2020 19:09

Szanowny Panie, jeżeli zapadnie wyrok sądu II instancji inny niż uchylający wyrok I Instancji, to wyrok staje się wówczas prawomocny. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)