2023.04.24 godz. 15:43 Wrocław, Dolnośląskie

nielegalna przycinka drzewa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , sąsiad dokonał nielegalnej przycinki drzewa - kilkunastoletniej morwy - będącej na terenie wspólnoty mieszkaniowej. Drzewo zostało ,, zmasakrowane.. 100 % korony została usunięta. Prawdopodobnie drzewo obumrze za jakiś czas. Drzewo z wycinki sąsiad przywłaszczył sobie na swoje potrzeby . Nie miał on zgody nikogo z wspólnoty ani z urzędu gminy . Jak mogę zareagować w tej sprawie , ponieważ przymierza sie do ,, prac pielęgnacyjnych ,, około 300 letniego dębu i boję się że zniszczy to drzewo również. Czy taka morwa również podlega ochronie z Ustawy o ochronie przyrody ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2023 17:47

Dzień dobry, w zaistniałej sytuacji powstaje możliwość złożenia zawiadomienia do organów ściągania.