2024.10.15 godz. 15:29 Otmuchów, Opolskie

Windykacja długu po zmarłym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Skontaktowat się dziś ze mną windykator w sprawie pożyczki gotówkowej jaka rzekomo zaciągnąt mój zmarly w 2018 roku tata. Do dnia dzisiejszego nic nie wiedziałem o tej pożyczce. Nie przychodziły żadne upomnienia do zapłaty ani żadne inne listy od pożyczkodawcy tj. ProfiCredit. Minęto ponad sześć lat od kiedy tata zmarł. Windykator oznajmil, że zaciągnięty dług był na kwote 9000 zt z czego ponad 2 000 zostało przez tatę spłacone a dlug na dzień dzisiejszy to pond 14000 zt z odsetkami. Jak to wszystko "ugryźć "? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2024 16:20

Możliwe, że roszczenie o zapłatę uległo już przedawnieniu. Jeśli nie, być może możliwe będzie uchylenie się od skutków prawnych niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email slawomir.suski@adwokatura.pl