2024.08.29 godz. 15:46 Paterek, Kujawsko-pomorskie

Spłata kredytu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry spłaciłem kredyt do firmy pożyczkowej ekassa przez ich stronę internetową za pośrednictwem firmy Autopay Ekassa twierdzi że nie dostała tych pieniędzy na początku mówili że zmienili numer konta zadzwoniłem do firmy Autopay i po rozmowie usłyszałam że te pieniądze zostały zaksięgowane na ich koncie i nie było zmiany numeru później że mają problemy techniczne a teraz że mam zażądać zwrotu od banku proszę o pomoc w tej sprawie co mógłbym zrobić w tej kwestii bo jestem już wpisany do KRD I BIK-U No i są naliczane mi odsetki od spłaconej kwoty

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Pałka

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2024 19:41

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić jakie były w umowie pożyczki określone warunki spłaty, czy był np. podany numer konta. Po drugie, należy zebrać wszystkie dokumenty, np. wydruki przelewów, mejle z systemu Autopay potwierdzające transakcję, słowem wszystko. Po trzecie, korespondencję z zaangażowanymi w sprawę podmiotami prowadzić wyłącznie na piśmie (w tym mejlem). Można np. zażądać od KRD i BIK zamieszczenia informacji o tym, że dług jest sporny.