2023.11.16 godz. 14:02 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Odszkodowanie wynikające z napaści

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry sprawa dotyczy napaści na moja osobę, w wyniku której doznałam uszkodzenia czaszki. Dzisiaj odbyła się rozprawa, na której występuje w charakterze oskarżyciela posiłkowego. W dniu dzisiejszym miały miejsce przemowy końcowe. Niestety już po rozprawie dowiedziałam się, że to właśnie dzisiaj powinnam złożyć wniosek o chęć otrzymania odszkodowania od oskarżonego. Kolejna rozprawa, na której ogłoszony zostanie wyrok, odbędzie się 30.11.2023. Czy do tego czasu mogę jeszcze złożyć wniosek o chęci otrzymania odszkodowania? Czy jest już to niemożliwe? Co mogę zrobić ? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2023 20:22

Rozprawa została już zamknięta, a zatem składanie wniosków, jest już niemożliwe. Kolejny termin to termin publikacyjny, na którym sąd wyłącznie ogłosi wyrok. Jeśli oskarżony zostanie uznany winnym, nadal ma Pani możliwość dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia przed sądem cywilnym. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)