2020.08.13 godz. 08:34 Domasław, Dolnośląskie

zwrot poniesionych kosztów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry! Sprawa jest w sądzie pracy. Wydaje mi się, że zakończy się pozytywnym dla mnie rozstrzygnięciem. Mam tylko problem, czy to do tego sądu mam się zwrócić o przyznanie zwrotu kosztów [od strony pozwanej] za usługę świadczoną mi przez kancelarię adwokacką (blisko 4 tys. PLN). Dziękuję za odpowiedź. Miłego dnia! M.K.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2020 20:23

jeżeli miała Pani ustanowionego pełnomocnika z Kancelarii, to on w imieniu Pani powinien złożyć do Sądu taki wniosek o zasądzenie kosztów procesu w tym kosztów zastępstwa procesowego i kosztów opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Musi się Pani dopytać czy taki wniosek został złożony przez pełnomocnika z Kancelarii. Mówię tutaj o sytuacji pełnego zastępstwa, czyli porady i zastępstwa pełnomocnika przed Sądem. Jeżeli to była tylko porada bez zastępstwa Pani przed Sądem, to musi Pani taki wniosek złożyć sama do Sądu.

Zmodyfikowano dnia: 13 Sie 2020 20:25