2020.11.04 godz. 07:32 Słupsk, Pomorskie

Polisa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Sprawa odnośnie polisy zmarłego Teścia. Teść był po rozwodzie i miał teraz druga żonę od 10lat. Kilka lat temu miał wykupioną polisę na życie gdzie w razie śmierci pieniądze mieli otrzymać 2 synowie. Po drugim ślubie nowa żona namowila teścia na zmianę polisy i prawo do odszkodowania miała dostać tylko nowa żona. Teść miał swoje dzieci tylko w pierwszym małżeństwie. Dzieci drugiej żony są już dorosłe. Czy w tej sytuacji synowie zmarłego Teścia mają prawo do odszkodowania z polisy ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:16

Nie. Ubezpieczony sam decyduje kto będzie uposażony z polisy.