2022.04.28 godz. 06:13 Białystok, Podlaskie

Co mogę zrobić, czy mam jakieś prawa?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Sprawa wydaje się dość niewiarygodna ale niestety ma miejsce naprawdę. Znajomy pokazał mój profil na Instagramie, swojemu koledze. Ten mam wrażenie popadł w jakąś obsejse. Co najważniejsze nigdy tego człowieka nie widziałam na oczy, nie spotkałam się z nim nigdy, wymieniłam jedynie kilka wiadomości. Ten rozpowiada wśród ludzi, że z nim sypiam i dochodzi między nami do aktu seksualnego. Próbował również złożyć za granicą - Tajlandia - dokumenty (bez mojego podpisu oczywiście), że zawarliśmy związek małżeński. Papiery nie przeszły rzecz jasna. Nadal w moim kierunku padają jakieś oskarżenia i kłamstwa na mój temat. Chłopak ma jakieś problemy związane z oszustwem finansowym i twierdzi że to wszystko moja wina. (Szczegółów nie znam, co konkretnie mówi ale wiem kto zna, nie chce mi ich zdradzić, zapewne wie że się zdenerwuje) I teraz pytanie. Czy ja, mam jakieś prawa w tej sytuacji? Jakiś paragraf na który można się powołać i wystosować odpowiednie pismo z rządaniem oficjalnych, publicznych przeprosin i tego aby przyznał się, że kłamał we wszystkim co mówił na mój temat i sprostował sytuację. Sprawy nie chce tak ot puścić w niepamięć. Szczególnie że końca nie widać w tym jego gadaniu na mój temat. Wszystko dzieje się już dobre kilka miesięcy: 3-4. W czasie wymiany wiadomości przyznał się do wszystkiego ale niestety, na tamten moment nie myśląc logicznie usunęłam całą historię rozmów i nie mogę już ich odzyskać. A moja opinia publiczna z pewnością została mocno nadszarpnięta. Moje osobiste kilkukrotne prośby kierowane do niego w wiadomościach aby zaprzestał swoich czynów niestety nie przyniosły żadnego skutku.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 11:03

Proponuję złożyć zawiadomienie w sprawie karnej. Jeżeli potrzebuje Pani odpłatnej pomocy w sporządzeniu takiego zawiadomienia, zapraszam do kontaktu.