2024.10.23 godz. 22:38 Lublin, Lubelskie

Zachowek dla rodzeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, sprawa wygląda następująco. Po kilkuletniej batalii w sądzie odziedziczyłam zgodnie z testamentem ponad połowę dorobku rodziców. W testamencie rodzeństwo nie zostało wydziedziczone. Natomiast już teraz domagają się zachowku. Dodam, że przez 20 lat nie mieli kontaktu z rodzicami, nie interesowali się nimi. Dopiero po ich śmierci zaczęli się interesować spadkiem. Proszę o informację czy mam jakieś szanse za uniknięcie wypłacenia zachowku? Nie rozumiem dlaczego ktoś wyciaga rece po pieniądze, mając poad 20 lat rodziców w poważaniu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2024 23:16

Tylko w przypadku uznania spadkobierców za niegodnychdziedziczenia, nie będą mieli prawa do zachowku. W przeciwnym razie mogą wnosić o zapłatę zachowku. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email:slawomir.suski@adwokatura.pl