2024.04.18 godz. 14:41 Września, Wielkopolskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Sprawa wygląda tak: zona mnie zdradzała emocjonalnie+ 10 lat temu i teraz znowu z innym i postanowiliśmy się rozstać. Dzieci 17 i 10lat. Żona posiada dom w który 18 lat inwestowałem. Posiadamy jeszcze mieszkanie ( spłacone) na pól. Mam kasę majatek osobisty i mamy też wspólną. Czy dagadujac się z żoną by sprawy nie nagłaśniać i rozstać się za porozumieniem, może ona daroac mi swoją połowę mieszkania w zamian za spokój i nie targowanie się o kasę z wkładu w dom? Czy lepiej wszystko o zdradzie powiedzieć w sądzie? Jak najlepiej to rozwiązać. Michał Ł.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 15:58

Obie formy są dopuszczalne, trudno obrać wersję najwłaściwszą nie znając okoliczności sprawy oraz stanowiska drugiej strony. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika do całej sprawy, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)