2020.01.22 godz. 20:32 Skierniewice, Łódzkie

Dodatkowy urlop na obronę.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, Studiuje zaocznie Zarządzanie. Jestem na 3 roku studiów i w tym roku będę się bronił(studia licencjackie). Szkołę opłacam sam jak i decyzja o podjęciu nauki była moją własna decyzją. Pytanie moje dotyczy dodatkowych dni urlopu. Z działu HR dowiedziałem się, że mi nie przysługuje urlop na obronę ale czuje, że chcieli sie mnie tylko pozbyć szybko. Czy mogę składać wniosek o dodatkowe 21 dni urlopu na obrone ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2020 10:55

Jeśli podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez podjęcie studiów odbywa się z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą, to wtedy przysługuje Panu 21 dni w ostatnim roku studiów - na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego (art. 103(2) par. 1 pkt 4 kodeksu pracy). W innym przypadku pracodawca może (nie musi) udzielić Panu urlopu bezpłatnego (art. 103(6) kodeksu pracy).