2024.06.12 godz. 17:45 Małkinia Górna, Mazowieckie

Długi syna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, syn jest zameldowany razem z rodzicami pod jednym adresem. Boryka się z długami (kredyt bankowy, chwilówki). W przypadku jeżeli dojdzie do postepowania komorniczego jak mogą zabezpieczyć się rodzice aby nie byli pociągnięci do odpowiedzialności spłaty długu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Cze 2024 09:04

Dzień dobry Jeżeli rodzice nie maja żadnego związku (np. żyrowania) z zaciągniętymi zobowiązaniami Syna, to nie są odpowiedzialni za nie. Komornik może jednak zająć ruchomości znajdujące się z lokalu zajmowanym przez dłużnika. Należy więc posiadać dokumenty świadczące o tym, że dana rzecz jest własnością Rodziców, a nie Syna. Wtedy komornik nie powinien dokonać zajęcia. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)