2022.10.13 godz. 12:15 Słupsk, Pomorskie

Dom w spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, sytuacja wygląda następująco: moja babcia została sama z rodzeństwa (4 osoby już nie żyją), w spadku rodzice przepisali na nich dom, każdy z nich dostał po 1/5. Czy w przypadku gdy są 3 postępowania spadkowe przeprowadzone, a 4 osoba która nie żyje nie miała ani zony, ani dzieci też musi zostać założona sprawa o postępowanie spadkowe? I jeżeli trzeba, a będą już wszystkie sprawy spadkowe zakończone wystarczy pismo od notariusza, że pozostali spadkobiercy (dzieci rodzeństwa babci) zrzekają się danego spadku na daną osobę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 13:16

Część, którą odziedziczyła osoba już zmarła, przypada dalszym spadkobiercom - rodzicom jeśli żyją, a jeśli nie, rodzeństwu. Jeśli rodzeństwo już nie żyje to im zstępnym (dzieciom zmarłego rodzeństwa)