2022.02.11 godz. 21:23 Rzeszów, Podkarpackie

Meldunek osoby

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, sytuacja wygląda tak: mąż przebywa w areszcie, nie wiemy jak długo tam faktycznie będzie, chce zameldować pewną osobę w naszym domu na pobyt tymczasowy, jednak ja jako współmałżonka nie jestem wpisana w papierach własności domu tylko mąż, czy istnieje możliwość zameldowania osoby przeze mnie(współmałżonke) z świadomością męża, że ta osoba tu przebywa. Czy tylko mąż może zameldować tę osobę? Czy jeśli tak to czy jest w ogóle możliwość podania/wysłania mu odpowiednich dokumentów do aresztu, które musiałby podpisać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:36

Nie powinno być problemu aby mąż podpisał potrzebne dokumenty w trakcie widzenia w areszcie.