2023.09.01 godz. 14:14 Słupsk, Pomorskie

Lojalka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Szef firmy kierowców kat.B na kurs kat.C. Dostał na to dofinansowanie z Urzędu Pracy, chyba nawet 100%. I teraz pytanie: czy może wymagać podpisania lojalki? Wcześniej była mowa o 2 latach, a na dokumencie pojawiły się 3 lata. Rodzi się kolejne pytanie: czy na lojalce może być wraz z wiążącym okresem mowa o kwocie wynagrodzenia (adekwantnej do podniesienia kwalifikacji)? Z poważaniem, Adam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2023 11:56

W przypadku stosunku pracy "lojalka" po ustaniu zatrudnienia musi wiązać się z zapłatą pracownikowi odpowiedniego wynagrodzenia za powstrzymywanie się od zatrudnienia w firmie konkurencyjnej. Oprócz więc odszkodowania dla pracodawcy powinna zawierać zapisy dotyczące Pana wynagrodzenia za czas powstrzymywania się od pracy po ustaniu zatrudnienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)