2023.11.14 godz. 07:47 Łódź, Łódzkie

Czy muszę płacić karę?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, szukam porady prawnej z zakresu umowy najmu okazjonalnego mieszkania. Podpisałem umowę na rok w grudniu 2020 r. W umowie właścicielka zobowiązała się dostarczyć do mieszkania pralkę. Po 3 miesiącach pralki dalej nie było, co było dla mnie bardzo istotne. W związku z tym, w marcu 2021 r postanowiłem wypowiedzieć pisemnie umowę przed terminem, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, gdyż nie spełniła jednego warunku umowy. Przy czym zostawiłem właścicielce całą kaucję na poczet opłaty czynszu ostatniego miesiąca. Teraz ona pozywa mnie o zapłatę za czynsz za cały okres umow

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 09:33

Należałoby zapoznać się z umową aby udzielić odpowiedzi na takie pytanie.