2022.04.22 godz. 10:18 Kraków, Małopolskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Tata i mama była właścicielami mieszkania i garazu. Mama zmarła a tato chce sprzedać garaż. Ja i mój brat jesteśmy spadkobierami części po mamie. Nadmienię, że mam komornika i toczy się obecnie postępowanie o ogłoszenie upadłości. Czy w takiej sytuacji ja i brat nabywając spadek w postaci garazu i od będzie sprzedaż tego garazu obcej osobie nie narobię nikomu problemu przez moje problemy z komornikiem? Myślałam też żeby się zrzec spadku dodam nie mam dzieci i nie minęło 6 miesięcy od śmierci mamy ale czy to oznacza, że zrzekne się również mieszkania które kiedyś przejdzie na mnie i brata po śmierci taty? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Joanna

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:21

Odrzucając spadek - odrzuca Pani/Pan cały spadek po mamie. Zwiększą się udziały taty i brata. Po tacie nadal Pan dziedziczy, o ile tata nie sporządzi testamentu.