2020.11.08 godz. 14:56 Łódź, Łódzkie

Sprawa o zniesławienie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Tydzień temu w sprawie o zniesławienie zapadł wyrok w drugiej już instancji. Po złożonej przeze mnie apelacji sąd utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Jestem w takim wypadku zobowiązana do zapłacenia łącznie 4000 zł kosztów postępowania. Wyrok jest już prawomocny. I teraz mam pytanie. Skąd mam wiedzieć gdzie wpłacić pieniądze i ile dokładnie? Czy otrzymam jakieś pismo z sądu? I z racji tego, że jestem studentką i utrzymuje mnie mama czy jest możliwość rozłożenia tego na raty? Jeśli tak to w jaki sposób? I czy mogę mieć naliczone od tego odsetki? Jeśli tak to w jakiej kwocie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2020 10:24

Zapewne zostały zasądzone koszty postępowanie na rzecz Skarbu Państwa oraz koszty zastępstwa adwokackiego drugiej strony. Koszty na rzecz Skarbu Państwa można rozłożyć na raty, trzeba złożyć pisemny wniosek do Sądu który wydał wyrok. Koszty zastępstwa adwokackiego trzeba zapłacić jak najszybciej - należy w tym celu zwrócić się do pełnomocnika drugiej strony o wskazanie nr konta właściwego do przelewu. Dane kontaktowe znajdzie Pani bez problemu w internecie lub w którymś z pism procesowych które były w sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)