2024.04.24 godz. 08:44 Plewiska, Wielkopolskie

darowizna spadku po tacie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Tytuł: Dziedzicze po tacie 1/4 nieruchomości chciałbym ten udział w formie Pytanie: Dziedzicze po tacie 1/4 nieruchomości chciałbym ten udział w formie darowizny przekazać mamie, jaka byłaby najbezpieczniejsza postać dokumentu - jakie koszty mnie ewentualnie czekają i jak ich uniknąć? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2024 10:37

Dzień dobry Własność nieruchomości, w tym również udziałów w nich, należy przenosić w formie aktu notarialnego. Należy się więc udać do notariusza, aby sporządził odpowiedni akt. On też powie jakie dokumenty należy przygotować oraz jakie będą koszty. Mama będzie zwolniona z podatku od darowizny jeżeli złoży w urzędzie skarbowym zgłoszenie SD-Z2. Z wyrazami szacunku