2024.02.02 godz. 15:10 Katowice, Śląskie

Przywrócenie statusu studenta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Ukończyłam studia w 2020 roku. Nie złożyłam pracy licencjackiej w terminie, w związku z czym zostałam skreślona z listy studentów. Zgodnie z regulaminem, jaki wtedy obowiązywał, miałam 4 lata na wznowienie studiów i złożenie pracy. W grudniu 2023 wysłałam wiadomość do uczelni o chęci złożenia pracy. Decyzja Dziekana, później Rektora była odmowna. Zgodnie z nowym regulaminem, który wszedł w życie 1 października 2023, miałam teraz tylko 3 lata na wznowienie studiów. Czy przysługuje mi prawo do jakiegokolwiek odwołania w tej sprawie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 18:52

Jeśli wydano druha decyzje to od niej przysługuje skarga do sądu administracyjnego w ciągu 30 dni od otrzymania drugiej decyzji, czy jest szansa powodzenia - trudno z góry powiedzieć - trzebaby znać dokładnie sytuacje i przepisy tych regulaminów