2020.01.23 godz. 14:32 Warszawa, Mazowieckie

Jaki staż za ukończone technikum

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Ukończyłem cztero letnie techniku. Zdałem maturę i egazmin zawodowy a więc nabyłem tytuł technika. Art 155 KC: - średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat, Czy zgodnie z powyższym do stażu pracy mam naliczone 5 lat? Przewidziany program nauczania wynosił 4 lata

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2020 11:09

4 lata, czas przewidziany programem nauczania. Za ukończenie takiej szkoły staż jest nie większy niż 5 lat, ale jeśli czas przewidziany programem nauczania był krótszy, to ten krótszy okres jest zaliczany jako staż pracy na potrzeby obliczania wysokości urlopu wypoczynkowego