2024.01.08 godz. 08:39 Wrocław, Dolnośląskie

umowa najmu okazjonalnego aneks

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Umowa najmu okazjonalnego była spisana u notariusza. Umowa się kończy. Czy wystarczy podpisać aneks do umowy, by ją przedłużyć, czy trzeba to zrobić u notariusza? Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 15:52

Dzień dobry, umowa najmu okazjonalnego do swojej ważności nie musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. To co przepisy wymagają, to aby przy umowie najmu okazjonalnego, były notarialne oświadczenia o poddaniu się egzekucji. Jeżeli jednak umowa została sporządzona w formie aktu notarialnego, to aneks również powinien być sporządzony w formie aktu notarialnego. Pozdrawiam