2023.04.02 godz. 11:18 Sandomierz, Świętokrzyskie

Zasiedzenie.

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry.W 1986 roku rodzice wybudowali dom.Mieszkalismy z siostrąi rodzicami .W 1997 roku siostrą wyszła za mąż i wyprowadziła się z naszego rodzinnego domu.W 2010 roku zmarł mój ojciec i było notarialne poświadczenie dziedziczenia w 2010 r.W 2023 roku zmarła matka .Czy w związku z ciągłym zamieszkaniem z rodzicami od 1986 roku mogę wykazać sprawę o zasiedzenie i nie spłacać siostry?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 12:01

Dzień dobry. Do zaistnienia konieczne są dwie przesłanki - upływ czasu (30 lat w złej wierze) oraz działanie jako posiadacz samoistny nieruchomości. W Pani sytuacji z całą pewnością będziemy mieli do czynienia z działek spadku połączonym ze zniesieniem współwłasności nieruchomości, natomiast czy zasiedzeniem - abyt mało informacji. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl