2022.03.01 godz. 00:36 Warszawa, Mazowieckie

Sprzedaż auta a zgon współwlasciciela

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W 2011 roku moja babcia nabyła samochód na współwłasność z moim tatą. W 2012 roku tata zmarł. Przy wymianie dowodu rejestracyjnego (z powodu braku miejsca na pieczątki) w urzędzie po okazaniu aktu zgonu taty uzyskała informacje, że w razie chęci sprzedaży auta musi być przeprowadzona sprawa spadkowa. Jestem jedynym spadkobierca. Jakie kroki muszę podjąć aby uregulować tą sytuację aby babcia mogła sprzedać auto?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2022 09:27

Należy się udać do notariusza i sporządzić poświadczenie dziedziczenia. To jest najszybsza droga. Skoro jest Pan jedynym spadkobiercą to do dokonania tej czynności niezbędne będzie pozyskanie skróconego aktu zgonu ojca i Pana skróconego aktu urodzenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)