2020.07.22 godz. 17:23 Legnica, Dolnośląskie

Rozdzielnosc majatkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry W 2015 roku wyszlam drugi raz za mąż. Jak się okazało po ślubie mąż ma problem z narkotykami, bez mojej wiedzy wziął także jakieś kredyty oraz ma grzywny do płacenia. Przed małżeństwem z nim miałam swoje mieszkanie własnościowe, które pozostaje nadal tylko moje. Nie został w nim nawet zameldowany. Martwię się, żebym nie musiała spłacać jego zobowiązań, które podejmuje bez mojej wiedzy i zgody. Co mogę zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 17:42

Dzień dobry, w opisanej przez Panią sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest ustanowienie rozdzielności majątkowej. Może to Pani zrobić u notariusza wraz z mężem. Jeżeli mąż nie wyrazi na to zgody pozostanie złożenie pozwu do sądu. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)