2024.03.11 godz. 18:42 Wrocław, Dolnośląskie

Ponowna rozprawa główna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! W 2019 roku popełniłem przestępstwo z art 178a par 4. We wrześniu 2021 roku odbyła się rozprawa główna na której byłem. Rozprawa na której miał być wydany wyrok została wyznaczona na 04.11.2021. Dnia 06.11.2021 wysłałem wniosek o uzasadnienie wyroku.Nie dostałem nigdy odpowiedzi. Zamiast tego 22 lutego 2024 roku przyszło pismo z sądu na wezwanie na rozprawę główna w tej samej sprawie (akta spraw się zgadzają). Rozprawa została wyznaczona na 23.03.2024. Dlaczego nigdy nie dostałem uzasadnienia wyroku, a teraz po 2,5 roku przychodzi ponowne wezwanie na rozprawę główna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2024 20:28

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć bez wglądu w dokumenty, a najlepiej bez sprawdzenia akt sprawy (można je zamówić na czytelni akt). Jest Pan pewny, że został wydany wyrok w tym 2021 roku, a nie doszło na przykład do wznowienia przewodu sądowego? Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)