2021.08.16 godz. 09:48 Gorlice, Małopolskie

Dojazd do działki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W akcie notarialnym mam prawo przejazdu i przegonu do swojej działki przez działkę sąsiada. Co w przypadku gdy zmieni się sąsiad np.sprzeda działkę na której znajduje się droga po której jeżdzę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 17:31

Dzień dobry, Tego typu służebność przejazdu/przechodu powinna zostać ujawniona w księdze wieczystej. W takiej sytuacji nowy właściciel nieruchomości będzie musiał ją respektować. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś

Zmodyfikowano dnia: 27 Sie 2021 17:39
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)