2023.11.27 godz. 18:18 Miechucino, Pomorskie

Kupno auta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w dniu 15 listopada 2023 r. kupiłam auto z autohandlu. W dniu 26 listopada mechanik stwierdził wady ukryte auta, które opiewaja na kwotę ok 4000 zł. Czy jest możliwośc wymiany auta lub zwrotu pieniędzy ? Ile mam czasu na roszczenia ? dostałam fakturę sprzedazy na kwote 17500 zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2023 18:39

Roszczenia z tytułu rękojmi to obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy. W Pana przypadku najwłaściwszym wydaje się żądanie obniżenia ceny o wartość wady ukrytej. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)