2024.08.02 godz. 18:28 Piaseczno, Mazowieckie

Zwolnienie dyscyplinarne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W dniu 17.07.2024 rozwiązał mi on umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia znaną potocznie jako zwolnienie dyscyplinarne. Zebrałem wszelkie dokumenty do pozwu i zebrałem informacje. Jednak nie mam pewności czy to co zrobiłem, i napisałem odpowiada standardom. Ze względu na to, że zostałem pozbawiony pracy w trybie nagłym nie stać mnie na pomoc prawną. Dlatego serdecznie proszę o pomoc w złożeniu pozwu do sądu pracy o zmianę trybu rozwiązania umowy. Złożyłem pismo w dniu rozwiązania umowy z prośbą o zmianę trybu, prośba została odrzucona.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2024 11:04

Dzień dobry Proponuję złożyć wniosek w sądzie o ustanowienie pełnomocnika z urzędu i zwolnienie z kosztów sądowych, na podstawie art. 117 § 4 Kodeksu postępowania cywilnego. Można to zrobić na piśmie, korzystając z formularzy udostępnionych przez sąd https://piaseczno.sr.gov.pl/wzory-wnioskow-i-formularze,m,mg,89,296, albo ustnie do protokołu. Z wyrazami szacunku