2022.08.05 godz. 15:17 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Obelgi i nieprawdziwe informacjr

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W dniu dzisiejszym podczas gdy pracownicy zatrudnionej przeze mnie firmy wykonywali u mnie pracę,przyszli sąsiedzi i zaczęli od nazwania mnie "wieśniarą", choć jestem z miasta, zaczęli wykrzykiwać, że przeze mnie zmarł sąsiad, jestem puszczalska,bo ich zdaniem inna sąsiadka załatwiła mi aborcję na Białorusi, że cala wieś mnie nienawidzi itd.Nie wiem co robic. Specjalnie wykrzykiwali te kłamstwa by mnie oczernić, wciągając w to osoby trzecie i jestem wręcz pewna,że te kłamstwa są przez nich wszędzie rozpowszechniane. Sąsiadka krzyczała coś,że wszystko o mnie jest w internecie. Co ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2022 13:19

Można wezwać sprawcę do zaniechania takiego działania i do wyjaśnień. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Można również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.