2023.08.02 godz. 04:37 Ząbki, Mazowieckie

Pogryziony pies

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry W dniu wczorajszym mój pies, przebywając pod opieką innej osoby, z uwagi na moj urlop i wyjazd (barter- nocleg i korzystanie z mieszkania w zamian za opiekę nad zwierzętami) pogryzł innego psa. Moj pies był trzymany na smyczy. Ma komplet szczepień. Niestety poszkodowany psiak ma spore obrażenia. Właścicielka chce ode mnie zwrot kosztów leczenia Moje pytanie brzmi, czy to na pewno ja jestem zobowiązana do pokrycia tych kosztów, czy nie osoba sprawująca bezpośrednio opiekę w tym czasie nad psem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 08:44

dzień dobry, co do zasady właściciel odpowiada za swoje zwierzę. Oczywiście w tej sytuacji będzie Pani miała roszczenie zwrotne wobec osoby sprawującej opiekę