2023.11.09 godz. 12:21 Mikołów, Śląskie

zaległości w opłatach czynszowych

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W dniu wczorajszym odebrałam pismo sądowe z informacją o zaległościach czynszowych za rok 2022 w wysokości powyżej 1000 zł (4 czynsze). Sprawa jest dla mnie niejasna, ze względu na opłacenie przeze mnie wyżej wymienionych opłat czynszowych już 21.12.2022 roku. w pozwie znalazła się również informacja o wcześniejszym kontakcie spółdzielni i ponagleniach, na które rzekomo nie było odpowiedzi, ponieważ żadnych pism wcześniej nie dostałam. Aktualnie staramy się również z partnerem o kredyt na budowę domu i zastanawiam się czy to może zaważyć na decyzji banku.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lis 2023 06:49

Jedli czynsze są uregulowane to w odpowiedzi na pozew należy o tym napisać i przedstawić potwierdzenia wpłat za dane miesiące.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2023 18:57

Dzień dobry, sprawa wymaga przede wszystkim niezwłocznego wyjaśnienia bezpośrednio ze spółdzielnią.