2022.09.26 godz. 14:24 Wisła, Śląskie

Zatrzymane prawo jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W dniu15.09 miałem rozprawę w sądzie w Cieszynie. Uprawnienia miałem zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu na 6 miesięcy licząc od dnia zatrzymania. W ubiegłym roku przeszedłem badania lekarskie z bezterminową ważnością celem uzyskania dodatkowych kategorii. Czy w przypadku już kończącego się zakazu prowadzenia który trwa do 29.09 jest szansa na to aby starostwo tylko odblokowało mi uprawnienia beż wysyłania na ponowne badania oraz kursu reedukacyjny? Mogą mi Państwo w jakikolwiek sposób pomóc abym uniknął badań? Jest w ogóle taka możliwość prawna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Wrz 2022 12:52

Witam, Raczej niestety nie ma takiej możliwości, aby uniknął Pan ponownych badań lekarskich, ale oczywiście może Pan zapytać się w starostwie czy jest taka możliwość. Co do zasady za jazdę po alkoholu należy przejść badania lekarskie, psychologiczne oraz kurs reedukacyjny, jak ich Pan nie zaliczy to starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy do momentu, kiedy Pan tego nie zrobi. Pozdrawiam