2023.12.14 godz. 11:36 Warszawa, Mazowieckie

Zakup mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w kwietniu 2021 odbyła się druga wizyta u notariusza dotycząca zakupu mieszkania wraz z garażem podziemnym i komórką lokatorską. Fakt ten zgłoszono w ciagu 14 dni do Urzędu Skarbowego celem ustalenia podatku od nieruchomości. Jednak z powodu niewiedzy zgłoszono samo mieszkanie, nie uwzględniając garazu oraz komórki lokatorskiej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2024 14:20

Dzień dobry, w sytuacji dokonanego błędnego zgłoszenia, należy złożyć pismo "czynny żal", w którym wykażemy powód złożonej błędnej deklaracji. Wraz z pismem do urzędu powinna trafić korekta deklaracji z prawidłowymi elementami. Pozdrawiam,