2022.02.16 godz. 12:56 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę oddać moja cześć spadku ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W lipcu 2019 roku, umowa notarialna stałam się właścicielem 1/2 spadku po zmarłym tacie. Druga polowe przyjęła mama. W skald spadku wchodzą długi - kredyt hipoteczny, długi w ZUS i US. Chciałabym przekazać mamie moja cześć - czy jest to możliwe ? Czy nie będę już obciążona długami wtedy ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:11

Dzień dobry, jak najbardziej może Pani zbyć udział w spadku, nie zwolni to jednak Pani z odpowiedzialności za długi. Będzie za nie Pani odpowiadać solidarnie z nabywcą. Pozdrawiam, adw. Ewelina Wolny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)