2023.03.17 godz. 18:48 Opatówek, Wielkopolskie

Odmowa naprawy gwarancyjnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W lipcu 2023 kupiłem telewizor OLED Philips w media markt, cena normalna 13000, był z ekspozycji więc zapłaciłem 6500, zapewniono mnie również że telewizor nie ma żadnych wad oraz że obejmuje mnie 2 letni okres gwarancyjny od daty zakupu. W marcu tego roku, zgłosiłem się do Philips ponieważ na ekranie czasami pojawia się zielona plama. Philips zlecił serwisowi kontakt ze mną, telewizor został zabrany na wymianę matrycy, po tygodniu dostałem odmowę naprawy gwarancyjnej ponieważ według serwisu użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją obsługi. Co mogę teraz zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 15:02

Wykonanie uprawnień z tytułu gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową. Kupujący dany towar może żądać od sprzedawcy – w ramach niezgodności towaru z umową – stosownych roszczeń także wtedy, gdy towar został wymieniony lub naprawiony przy okazji wcześniejszej reklamacji złożonej do gwaranta. Pozostaje również roszczenie z tytułu rękojmi za wadę fizyczną sprzedanego towaru.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)