2021.12.27 godz. 20:42 Sokółka, Podlaskie

O Opróżnienie lokalu mieszkalnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. W Lutym 2021 dostalam wypowiedzenie umowy najmu lokalu z ZGKIM. Za nie oplacenie kaucji , chociaz placilam tyle ile moglam. Maz w Czerwcu stracil prace i za 3 miesiace nie zaplacilismy za mieszkanie , ZGKIM podal nas do sadu o oproznienie mieszkania 28.01.2022 r. Mamy sprawe ale juz oplacilismy zaleglosc za mieszkanie zostala tylko ta kaucja ale na ta chwile nie mamy za co oplacic jej poniewaz maz pracuje dorywczo i mamy dzieci 4ke na utrzymaniu . Prosze odpowiedziec co zrobi sad w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2021 20:58

Prawdopodobnie sąd orzeknie eksmisję, ale jednocześnie przyzna Pani prawo do lokalu socjalnego. Proszę porozumieć się z ZGKM, to może cofną pozew, ponownie zawrą umowę najmu i rozłożą Pani pozostałą płatność na raty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)