2023.08.11 godz. 15:49 Piaseczno, Mazowieckie

Czy należy się spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w maju tego roku zmarł mój tata. Tata miał drugą żonę (1 zmarła) od 30 lat. Mieszkanie które było jego własnością przed ślubem, w 50% przepisał na żonę (dla mnie macocha). 3 lata temu (3 miesiące przed udarem) tata w całości przepisał mieszkanie na żonę, bo podobno się bała, że po śmierci taty moja siostra wygoniłaby ją z mieszkania. Macocha ma córkę z innego małżeństwa. Czy jeśli mieszkanie w dniu śmierci taty było na moją macochę wg prawa należy mi się 1/3 tego mieszkania? Czy po śmierci macochy jeśli nie uwzględni mnie w testamencie, całość dostanie jej córka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2023 19:38

Jeśli "przepisanie" mieszkanie nastąpiło w ramach darowizny, ma Pani (Pan) prawo do zachowku. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu prywatnego: slawomir.suski@adwokatura.pl