2023.07.21 godz. 18:48 Lublin, Lubelskie

Majątek po zmarłym ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W pierwszej kolejności moje zapytanie brzmi czy porada prawna jest całkowicie darmowa? Około 12 lat temu zmarł mój tata, który mieszkał w domu jednorodzinnym wraz z żoną i 5 dzieci, dom był zamieszkiwany również przez rodziców mojego taty, którzy przepisali gospodarstwo na syna. Po śmierci taty okazuje się, że akt notarialny(posiadam), który został sporządzony między dziadkami, a moim ojcem okazuje się, że nie widnieje w księgach wieczystych, a właścicielem nieruchomości jest brat rodzony babci, który już dawno nie żyje. Proszę o informację.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 09:37

W zależności od stanu faktycznego, należy złożyć wniosek o wpis w księdze wieczystej lub powództwo o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym. Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej reprezentacji w sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl