2021.07.19 godz. 15:21 Wadowice, Małopolskie

Wezwanie do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w tamtym roku korzystałam z usług kancelarii pomocy dłużnikom. Co miesiąc płaciłam za usługę. Wypowiedziałam z nimi umowę. Pod koniec czerwca sprawa trafiła do sądu bo podobno nie płaciłam kilka miesiecy. Oczywiście posiadam dowody wpłaty. Co powinnam teraz zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2021 18:04

Dzień dobry! Czy otrzymała Pani pismo (wezwanie) z sądu czy bazuje Pani jedynie na informacjach nieoficjalnych o skierowaniu sprawy do sądu? Jeśli dostała Pani korespondencję z sądu to zapewne jest tam zobowiązanie do złożenia odpowiedzi na pozew lub dostała Pani nakaz zapłaty od którego przysługuje Pani prawo wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty. Celem odpowiedzi na pytanie potrzebowałbym więcej informacji.